Ode dneška jsme schopni v naší ambulanci provádět kvantitativní stanovení protilátek proti COVID-19. Tuto službu pojišťovny neproplácí, jedná se tedy o individuální záležitost. Cena včetně stanovení hladiny protilátek, vyhodnocení a certifikát (ať vnitrostátní, nebo mezinárodní) je 450,- Kč a celé to trvá do 30 minut.

Kromě toho pořád očkujeme proti COVID-19, jak prvoočkování, tak i posilující 3. dávku. Kdo má zájem, prosím nahlaste se do pořadníku buď telefonicky na číslo 312591137, nebo na email: ordinacezlonice@gmail.com. Poté vám sami zavoláme s konkrétním termínem.

Někdy po novém roce (termín dodatečně upřesním) budeme schopni v naší ambulanci dělat i test na troponiny. Troponin je látka využívaná při diagnostice srdečních onemocnění. Je to bílkovina, která se za normálních okolností nachází uvnitř srdečních buněk a buněk kosterního svalstva. Zde je součástí aparátu, který umožňuje svalový stah. V případě, že je srdeční sval poškozen (například v důsledku infarktu), troponin se dostává do krve, kde jej můžeme detekovat.